Стендова стрільба


Інструктор Тарас, 050 615-53-18

Стендова стрільба — один з підрозділів стрілецького спорту. Стрільба ведеться з гладкоствольних рушниць дробовими зарядами по спеціальних мішенях-тарілочках. При попаданні навіть декількох дробин в тарілочку, вона розбивається. Для таких вправ стрілецький тир СВД Легіон має обладнаний круговий стенд.

Круглий стенд

Круглий стенд (скіт, skeet) — це така вправа, де мішені летять по постійних траєкторіях, а учасники змагань, переходячи по колу, з одного стрілкового місця на інше — ведуть вогонь з різних кутів. Дві метальні машини розташовані близько 40 метрів один від одного на протилежних кінцях напівкруглого майданчика, що має 8 стрілецьких місць. Метальні механізми подають мішені дуплетами або поодинці (вишка, будка, дуплет). Одна серія складається з 25 мішеней. Мішені запускаються машиною із заданою швидкістю і траєкторією. Уражена мішень зараховується як один бал. Максимальна кількість балів — 25 в одній серії.

Спортинг

Спортинг — сучасний масовий вид спорту. Траєкторія польоту і швидкість польоту тарілки найрізноманітніші — для мисливців це «рідна стихія». В порівнянні з круглим стендом, у спортингу набагато більше траекторій польоту тарілок — у нашому тирі встановлено 6 метальних машинок. На змаганнях часто мішені з’являються парами. Це можуть бути синхронні пари — коли обидві тарілочки одночасно вилітають з однієї або двох метальних машинок; розділені пари — коли друга тарілочка вилітає тільки після того, як проведений перший постріл (також використовуються одна або дві метальних машинки); і послідовні пари, коли друга мішень вилітає слідом за першою з тієї ж самої метальної машинки. Незважаючи на те, що в основному на змаганнях пропонуються парні мішені, іноді може бути запропоновано складна вправа з одного мішенню, зазвичай без обмеження у використанні зброї (це означає, що по одній тарілочці можна зробити два постріли без ризику отримати штрафні очки).

Основна перевага спортингу — в різноманітності мішеней. Однак спортинг також є і одним з найбільш вимогливих видів стрілецького спорту. Так, розбити сто тарілочок зі ста пострілів — цілком можливо на круглому або траншейному стенді, в спортінгу такі результати зустрічаються набагато рідше. Спортинг поки не є Олімпійським видом спорту, але цілком імовірно, що незабаром він зможе ним стати.

У вересні 2018 року відбулась реєстрація Івано-Франківсього обласного підрозділу УФС (Українська Федерація Спортінгу) на базі нашого спортивно-стрілецького тиру

Зброя та набої

Крім власної зброї, відвідувачі тиру можуть взяти в оренду гладкоствольні рушниці «ІЖ-27 Спорт» та придбати дробові набої.