До будь-якої зброї потрібно ставитися як до зброї, а не як до лопати або палки, навіть якщо це просто добре виготовлена іграшка. Купуючи дитині дитячий китайський пістолет, батько повинен пояснити малюкові, що ця іграшка «стріляє», і кулька може потрапити в око іншій людини, або в око самому малюкові.

Тому виховувати правильне ставлення до зброї потрібно з дитинства, що б не було спокуси почати спілкування зі зброєю з пустощів. Тут головне не перегнути палицю у вихованні — є ж батьки, особливо матусі, які при вигляді дитячого пістолета в руках у їхнього сина впадають в шок і намагаються з криками його відібрати. Дитині не можна забороняти. Тим більше хлопчикові, тим більше стосовно дитячого зброї. Просто потрібно відразу навчити ставиться до зброї серйозніше, ніж до ляльок і все. Інакше… інакше буде погано всім.

У суспільстві де існує заборона на законний обіг багатьох видів стрілецької зброї, її потрапляння в молодіжне середовище, що не мала до цього досвіду поводження зі зброєю викликає «синдром неандертальця». Підлітки починають наставляти зброю один на одного, імітувати постріли тощо. А все – через відсутність нормального виховання.

Психологи у США провели тест. Вони виділили в дитячих садах дві категорії дітей. Перша категорія — це діти де в сім’ях, де батьки негативно ставились до зброї та не мали її вдома. Інша категорія дітей була з сімей, де зброя в будинку є і батьки пояснювали що це, і як з нею потрібно себе вести. Обидві групи помістили за скло в кімнати з іграшками, і непомітно поклали серед іграшок справжній пістолет.

У групі, де дітям забороняється навіть дивитися на зброю, пістолет став гідним доповненням до ляльок і машинок, причому діти навіть влаштували бійку між собою, хто буде з ним грати першим. Що стосується іншої групи, діти пістолет навіть не чіпали, або ж навіть повідомили дорослим, що серед іграшок лежить те, чого тут бути не повинно.

Якщо у Вас є зброя та є діти — ваш громадський та батьківський обов’язок навчити дітей правилам безпечного поводження з нею.